قرنطینه هوایی ایران با قطع پروازهای هواپیمایی ترکیش

قرنطینه هوایی ایران با قطع پروازهای هواپیمایی ترکیش

  • Post Author:
  • Post Category:مجله

پس از اعمال تحریم‌ هواپیمایی ماهان در اروپا و عدم سوخت رسانی به ایران ایر، هواپیمایی”ترکیش” (در کنار هواپیمایی قطر و امارات) در دسترس‌ترین ایرلاین برای رفت و آمدهای خارجی بود. روز یکشنبه ۴ اسفند شرکت هواپیمایی ترکیش با انتشار بیانیه ای خطاب به مدیران دفاتر و آژانس های هواپیمایی ایران از لغو تمامی پروازهای ایرلاینز ترکیش از مبدا ایران تا اطلاع ثانوی خبر داد. این تصمیم ظاهرا در پی دستورالعمل وزیر بهداشت ترکیه گرفته شده است.

انتشار این خبر ضربه جبران ناپذیری به صنعت گردشگری و دشواری‌های فزاینده ای برای بازرگانان، دیپلمات‌ها و خانواده‌های ایرانی در پی دارد که از طریق ترانزیت با این خط هوایی به مقصدهای خود در آمریکا، کانادا یا اروپا می رفتند. در دوسال گذشته و پس از اعمال تحریم‌ هواپیمایی ماهان در اروپا و قطع مسیرهای مونیخ و دوسلدورف و بیرمنگام و میلان و بارسلون و همچنین عدم سوخت رسانی به ایران ایر در لندن و آمستردام و میلان و فرانکفورت هواپیمایی”ترکیش” (البته در کنار هواپیمایی قطر و امارات) در دسترس‌ترین ایرلاین برای رفت و آمد به اروپا و امریکا و کانادا بود.
با این شرایط در پی دستور وزیر بهداشت ترکیه به خاطر شیوع بیماری ویروس کرونا در ایران و متعاقب آن بیانیه هواپیمایی ترکیش از امروز ۵ اسفند ۹۸ صدها مسافری که روزانه از این خط هوایی در تهران و دیگر شهرهای ایران برای رفتن به مقصدهای خود استفاده می کردند دچار سرگردانی، استرس و افزایش هزینه می شوند. علاوه بر این حدود ۸۰ درصد از مسافران تورهای اینکامینگ (ورودی) اروپایی، که در سفرشان به ایران از ترکیش استفاده می کنند نیز با توقف ادامه دار دچار مشکل می شوند که خود به از دست رفتن آخرین رمق صنعت گردشگری کشور می انجامد.

 

 

 

[masterslider id=”1″]

Admin

Tourism, Visa, Promote Tourism Related Businesses