لیستی با ۵۰ نام در حال تهیه است تا چرخ صنعت گردشگری کمی بچرخد 

اعضاء اتحادیه اروپا این روزها در حال تهیه لیستی هستند که بر اساس آن مرزهای حوزه شنگن برای اولین بار پس از همه گیری ویروس کرونا به روی ۵۰ کشور غیرعضو اتحادیه اروپا بار دیگر باز خواهد شد. یکی از مقامات مسئول در وزارت خارجه فرانسه این خبر را اعلام کرده است. بنابر اعلام جدید، این لیست تقریبا اواسط هفته آینده نهایی خواهد شد و احتمالا از ابتدای ماه ژوئیه اجرا خواهد شد. این مقام مسئول اعلام کرده ایده این است که فهرستی از ۵۰ کشوری که همه گیری را کنترل کرده اند استخراج کنیم. البته با رعایت این نکته که سلامت شهروندان اتحادیه اروپا به خاطر نیفتد. 

شاخص های قرارگیری کشورها در این لیست چیست؟ 

طبق اعلام لینکوریسم این فهرست بر اساس شاخصی با عنوان تعداد موارد جدید ثبت شده بیماری در هر ۱۰۰ هزار نفر، تهیه خواهد شد. تلاش می شود تا بتوان هر پانزده روز یک بار این فهرست را روزآمد گردد. اگرچه هنوز نامی از کشور خاصی برای قرار گرفتن در این لیست ۵۰ تایی به میان نیامده، اما قطعا شمال کشورهایی مانند برزیل نخواهد بود. به دلیل شیوع ویروس کرونا از ۱۷ ماه مارس (۲۷ اسفند) به تدریج محدودیت هایی از سوی اتحادیه اروپا برای سفر به ۲۷ کشور عضو این اتحادیه، ایسلند،‌ لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس اجرایی شده است. خوشبختانه و با کاهش همه گیری کرونا در برخی کشورها، کمیسیون اروپا به اعضای اتحادیه اروپا پیشنهاد نموده  از ابتدای ماه ژوئیه این محدودیت‌ها به تدریج کاهش یابد.  

از زمان گسترش ویروس کرونا در سراسر جهان به ویژه در اروپا، زیان هنگفتی به بخش های مختلف اقتصاد وارد شد. این زیان هم در بخش توریسم کاملا احساس شد و هم در بخش های آموزشی و خدماتی. قطعا از سرگیری مسافرت ها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا که اتفاقا با تعطیلات تابستانی نیز هم زمان شده است، می تواند بخشی از زیان های انباشته گردشگری را جبران نماید. اگرچه، همچنان بخش قابل توجهی از این زیان پابرجا مانده است. 

این پست دارای 3 نظر است

دیدگاهتان را بنویسید