لغو تسهیلات ورود به صربستان بدون ویزا

خبری بد و قابل پیش بینی که لینکوریسم آن را منتشر کرد و خیلی سریع در حال دست به دست شدن است: لغو تسهیلات ورود به صربستان بدون ویزا!

به گزارش لینکوریسم، این کشور اخیرا معافیت ویزا برای شهروندان ایران به دلیل سوءاستفاده آنها از این تسهیلات را لغو کرده است. وزارت کشور صربستان طی اطلاعیه ای رسمی عنوان کرد از آنجاییکه تعداد قابل توجهی از ایرانیان از خاک این کشور به جهت ورود غیرقانونی به سایر کشورهای اروپایی سوء استفاده می کرده اند، این تصمیم اتخاذ شده است.

البته پرواز تهران – بلگراد همچنان پابرجا باقی می ماند ولی بدین ترتیب، شهروندان ایرانی برای ورود به بلگراد می بایست درخواست ویزا نمایند.

 

 

کشور صربستان با نام رسمی جمهوری صربستان در شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی قاره اروپا قرار دارد. این کشور با مجارستان، رومانی، مقدونیه و مونته نگرو، کرواسی و بوسنی و هرزگوین هم مرز است. پایتخت این کشور، شهر زیبای بلگراد است. مساحت این کشور ۸۸۳۶۱ کیلومتر مربع است و کشور بسیار کوچکی محسوب می شود. اما علیرغم مساحت کمی که دارد پر از قلل مرتفع، کوهستان های زیبا و جنگل های سرسبز و وسیع است. کوهستان های آن در فصل زمستان یکی از مقاصد جذاب برای علاقمندان به اسکی به شمار می رود و گردشگران فراوانی برای اسکی و لذت بردن از کوهستان برفی به این کشور سفر می کنند.

بلگراد پایتخت و بزرگ‌ترین شهر در کشور صربستان است. این شهر که در حد فاصل رودخانه‌های دانوب و رود ساوا قرار گرفته بیش از ۱/۲۰۰٫۰۰۰ نفر سکنه دارد که با احتساب محدوده حومه شهر جمعیت آن به بیش از دو میلیون می‌رسد و از این‌رو بلگراد یکی از بزرگترین شهرهای جنوب شرق اروپاست.  شهر بلگراد حدود ۳.۶ درصد از مساحت خاک صربستان را شامل می‌شود و ۱۵ درصد از جمعیت این کشور در بلگراد ساکن هستند.