قهوه؛ محرک چرخه ی اقتصاد گردشگری

تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا قهوه  یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر دنیاست؟ این نوشیدنی نسبتا ارزان بوده و تقریبا در سراسر جهان در دسترس همگان قرار گرفته است. بعد از خواب، درهوای سرد، در روزهای خسته کننده و کلافه ی تابستان، بعد از یک روز کاری سخت، هنگام کار و در سفر، هیچ نوشیدنی به اندازه  این نوشیدنی دلچسب نخواهد بود و حتما بهترین دوست یک مسافر است. اگر در حال سفر هستید و  بهترین قهوه های جهان را جستجو می کنید اینجا دقیقا قرار است همین موضوع را بررسی کنیم. با تیم تحقیق و توسعه ی لینکوریسم همراه باشید.

 

پورتلند، اورگن

پورتلند به شهر کافه شاپ ها معروف است. در این شهر تورهای برای گشت و گذار در بین کافی شاپ ها وجود دارد. طبق گفته ی  Lora Woodruff مالک تورهای قهوه ی موج سوم (Third Wave Coffee Tours) در پورتلند ۸۷۶ کافی شاپ، ۱۵۲ استارباکس و ۶۰ کسب و کار شخصی و سازمانی مرتبط با این نوشیدنی پرطرفدار وجود دارد که در این آمار رستوران ها، برگرها، هتل ها و کسب و کارهای اطراف شهر را نیز در نظر نگرفته اند. اما چرا این نوشیدنی در پورتلند مهم است؟ به نظر می رسد یک فنجان از آن در یک شهر بارانی چیزی دور از ذهن نیست. یک فنجان نوشیدنی گرم در این شهر باعث می شود در این آب و هوا مردم بتوانند لذت بیشتری کسب کنند. آنها در کافه شاپ ها توقف می کنند برای اینکه علاوه بر تست مزه های جدید، از خود آن در این آب و هوا لذت ببرند.  بسیاری از مردم در جهان اعتقاد دارند که قهوه های Stumptown یکی از بهترین قهوه های جهان است.  شعبه های Stumptown در تمام نقاط پورتلند دیده می شود. بنابراین برای تست بهترین قهوه جهان به یکی از این شعب سر بزنید

ملبورن، استرالیا

اگر تا با حالا در یک استارباکس یک Flat white سفارش داده اید بنابراین باید از استرالیا متشکر باشید. این نوشیدنی که اسپرسوی مخلوط با شیر غلیظ شده با خامه است، توسط استرالیایی ها به جهان معرفی شده است. استرالیا دارای فرهنگی غنی قهوه است. در تمام نقاط کافه ها وجود دارند که به نظر مکانی برای روابط اجتماعی، استراحت و حتی توقفی کوتاه برای استفاده از اینترنت می باشد که تمامی ان دلایل به نوشیدنی قهوه تمرکز دارند. وقتی در اطراف ملبورن قدم می زنید بی شک بینی شما عطر آشنایی از یک دم کرده را احساس می کند که به نظر اسپرسو معروف استرالیا است. فرهنگ قهوه در ملبورن به شدت مستقل از تمامی کافه شاپ های زنجیره ای جهان است.

هلسینکی، فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای ست که جزو مصرف کنندگان بزرگ آن محسوب می شود. در حقیقت، فنلاندی ها بیشترین قهوه را در سرتا سر جهان می نوشند.  طبق آماری که شورای گردشگری هلسینکی اعلام کرده است « فنلاندی ها تقریبا هر سال به ازای هر نفر ۴۹ کیلوگرم قهوه می خرند و تقریبا هر فنلاندی در روز سه تا پنج فنجان از آن را می نوشند»  فنلاندی ها اصولا آن را با یک چیز شیرین می نوشند و حتی واژه ی فنلاندی برای این رسم آنها در جهان وجود دارد. Kakkukahv که به انگلیسی « coffee and cake» ترجمه می شود و به فارسی یعنی «قهوه و کیک».

میلان، ایتالیا

اسپرسو اختراع میلانی ها بوده است، بنابراین اگر می خوهید بهترین قهوه در جهان را به صورت کاملا خالص و ناب تجربه کنید به زادگاه آن سر بزنید. اولین ماشین اسپرسو جهان در میلان سال ۱۹۰۶ رونمایی شد. منتظر نمایید و درنگ نکنید. اسپرسوهای ایتالیا بسیار سریع آماده می شوند در حالی هنوز جلو صندوق در حال حساب کردن فنجانتان هستید فنجان قهوه شما روی پیشخوان قرار می گیرد.

هانوی، ویتنام

انواع ویتنامی، خودشان زیر مجموعه ویژه از قهوه را دارند. یک نوشیدنی سنتی در وینتام سرو می شود که با شیر تغلیظ شده مخلوط شده (به منظور تامین شکر و کافئین به طور همزمان) و بسیار سرد است. ویتنام بیش از استارباکس ها انواع و اقسام قهوه دارد که ترکیب های ویژه و گاها عجیبی را شامل می شوند. در بازدیدتان از هانوی اگر می خواهید هر چیزی را امتحان کنید حتما در این لیست قهوه ها را نیز قرار دهید. در این شهر قهوه ها از قهوه ی تخم مرغ (زرده تخم مرغ مخلوط شده با شیر تغلیظ شده و به قهوه اضافه شده) تا قهوه ی ماست (ماست زده شده با چاشنی قهوه سیاه) برای تست کردن وجود دارد.

آدیس آبابا ، اتیوپی

اتیوپی به عنوان زادگاه قهوه شناخته می شود. مورخان تخمین می زنند که برداشت دانه های قهوه از سال ۸۰۰ ق.م در اینجا شروع شده است. این نوشیدنی را از منبع اصلی آن در پایتخت از قهوه ی TO.MO.Ca بخرید و تست کنید. یک ماکچایتوی (macchiato) اتیوپی (نوعی اسپرسو که با کف شیر تغلیظ شده مخلوط می شود) را تست کنید که بسیار کوچک هستند. اگر این نوشیدنی خیلی قوی است اسپریس (نیم قهوه و نیمی چای) می تواند نوشیدنی بهتری برای شما باشید.

 

Admin

Tourism, Visa, Promote Tourism Related Businesses

دیدگاهتان را بنویسید