فرودگاه یا نقطه گردشگری؟

یک سوال: فرودگاه یا نقطه گردشگری؟ بدون تردید یکی از مهمترین روش های جابجایی مسافران، مسافرت های هوایی است. طبق بررسی های لینکوریسم امروزه به لطف پیشرفت صنعت هواپیماسازی، مسافرت به سرتاسر جهان، بسیار ساده تر، ایمن تر و لذت بخش تر شده است. خوشبختانه علیرغم افزایش چشمگیر تعداد پروازهای بین المللی، شاهد کاهش قابل توجه حوادث هوایی هستیم و این موضوع هم به پیشرفت های علمی و صنعتی ارتباط دارد و هم انتقال اطلاعات و تجربیات نقش بسزایی در آن داشته است. در اینجا می خواهیم به یکی از نقاطی اشاره کنیم که معمولا یک مسافر پروازی، زمان زیادی را در آن می گذارند: فرودگاه! بازرسی های امنیتی، برخی محدودیت ها، انتظارهای زیاد (بعضا تا ۱۲ و حتی ۲۴ ساعت برای پروازهای ترکیبی) و مسائلی از این دست، می تواند فرودگاه را به عنوان نقطه ای خسته کننده تبدیل کند. اما هستند فرودگاه هایی که نه تنها موجب کاهش انرژی مسافر نمی شوند بلکه با طراحی هایی فوق العاده، لحظاتی جالب و به یادماندنی برای آنها به جا می گذارند. فرودگاه های چانگی، مونیخ و ونکوور، سه مورد از بهترین ها در این زمینه هستند. در این گزارش خواهیم دید که چالش “فرودگاه یا نقطه گردشگری؟” می تواند به عنوان یک ایده اساسی در توسعه صنعت گردشگری به حساب آید.

چانگی

بر اساس اعلام SKYTREX به مدت پنج سال، چانگی سنگاپور به عنوان بهترین نمونه ی آن در جهان شناخته شده است. علت این رتبه وجود امکانات و تسهیلات آن از جمله چند باغ، سالن تئاتر، استخر و … است. که برخی از تصاویر آن را مشاهده می نمایید.

مونیخ

علاوه بر خدمات مسافربری، فرودگاه مونیخ مجموعه ای متشکل از انواع رویدادها است. این فرودگاه طی سال‌ها میزبان موج‌سواران، دوچرخه‌سواران بوده و دارای پیست یخی است.

ونکوور

ونکوور موردی خاص و یکتا در کانادا است که ممکن است شما بخواهید از آن بازدید کنید حتی اگر واقعا قصد پرواز نداشته باشید. علاوه بر مجموعه مجسمه‌سازی، این نمونه دارای چندین نمایشگاه جانوران و گیاهان آبزی است.